DIY sznurkowy wazon

Moje pierwsze DIY na blogu. Szczerze, to nie wiedziałam, że uwiecznienie na zdjęciach procesu tworzenia będzie takie pracochłonne. Uff. Dodatkowo miałam niezłą zabawę z klejeniem szkła.

Inspiracją do wykonania sznurkowego wazonu były zdjęcia znalezione na Pinterest. Ogromnie spodobały mi się butelki po winie owinięte cieniutkim brązowym sznurkiem z dodatkiem neonów. Postawiłam jednak tylko na brązowy sznurek. Chciałam żeby wyszło naturalnie. Takie kolory ziemi.

Zaczynamy!

Do zrobienia wazonu potrzebujesz:

butelkę. Swoją kupiłam w Ikei przy ostatniej wizycie za 3zł.

-klej (czytałam, że może to być też dwustronna taśma klejąca),w moim przypadku sprawdził się introligatorski. Jest świetny, nigdy jeszcze mnie nie zawiódł. Nawet przy klejeniu materiału do kartonowych pudełek sprawdził się świetnie.

-sznurek najlepiej taki, który starczy na owinięcie całej butelki. Nie umiem powiedzieć ile metrów. U mnie to pewnie było 5 ale sporo zostało.

-nożyczki

-mały pędzelek lub patyczek do uszu (który u mnie sprawdził się świetnie) do rozsmarowania kleju na butelce.

potrzebujesz..

1.  Zaczynamy kleić od dołu. 

2. Rozsmarowujemy klej równo żeby nie porobiły nam się „górki”. Klej introligatorski jest o tyle super, że po wyschnięciu robi się przezroczysty. O zabrudzenia na sznurku nie musimy się martwić.

krok 1 i 2

3. Obcinamy brzydką końcówkę sznurka. To jest jeden z dwóch razy kiedy będą potrzebne nożyczki (oczywiście drugi raz na samym końcu). Cały wazon zrobiłam bez obcinania sznurka. Wygląda to estetycznie.

4. Przyklejamy sznurek równo ze zgrzewem denka. 

krok 3 i 4

Tak wygląda wazon w połowie pracy (plus rozbabrany sznurek). 🙂

środek pracy DIY wazon

 

A to skończona wersja.

sznurkowy wazon DIY

Ale jakie by tu kwiatki trzymać? Chyba najbardziej pasują stokrotki. Co o tym myślisz?