Project Runway

Uwielbiam modę, troszeczkę potrafię szyć i muszę przyznać, że podoba mi się ten program.

PR

Project Runway oglądam od samego początku i cieszę się, że moja faworytka Liliana doszła do samego finału. Jupi! Od pierwszego odcinka wiedziałam, że zajdzie daleko. Moja kobieca intuicja mnie nie zawiodła. W każdym odcinku było widać, że ma ogromny talent, wiedzę i umiejętności.

Chciałam dziś napisać trochę o całym programie. Niestety Project Runway według mnie to bardziej show niż program o projektowaniu. Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko co w telewizji musi się dobrze sprzedać. Tak pewnie też jest i z tym programem. Nie mniej jednak dobrze się go ogląda tylko szkoda, że tak mało pokazują to jak uczestnicy „budują swoje konstrukcje” na manekinach. Zdecydowanie najbardziej lubię tę część. Imponuje mi to, że niektóre osoby potrafią wymyślić coś w głowie i upinać wycięty materiał od razu na manekinie bez robienia wcześniejszego wykroju.

liliana

Pozytywną stroną Project jest to, że w każdym odcinku w jury zasiadają dodatkowi goście: projektanci, fotograf, styliści a nawet mąż prowadzącej Anij Rubik. Jest to jakieś urozmaicenie i spojrzenie na pracę uczestników z innego punktu widzenia.

Stały skład jury jest dobrze dobrany. Joanna Przetakiewicz, która na prace uczestników patrzy pod kątem tego czy to by się sprzedało czy nie ale równie sam pomysł. Mariusz Przybylski ocenia wykonanie i estetykę. Anja Rubki natomiast ocenia projekty porównując je do rynków zagranicznych.

jury

Podoba mi się postać Tomasza Ossolińskiego, który pomaga i służy swoją radą każdemu z projektantów. Wprowadza do programu taki spokój i opanowanie czego czasem brakuje w burzliwych konfliktach między uczestnikami.

tomasz ossoliński

Super, że pokazany jest backstage. Wszystko to co dzieje się przed pokazem mody. Ubieranie, malowanie modelek oraz jakieś poprawki (zszywanie sukienki igłą i nitką lub na szpilki). I sam pokaz. Nawet jakieś wpadki (np. jak Tamara wywróciła się w sukience Liliany). Jest to realne, bo przecież modelki często mają za duże buty lub za wysokie obcasy.

tamara

Zdecydowanie za dużo jest wypowiedzi uczestników, którzy często gęsto nie przewracają w słowach na rywali. Chociażby Kuba, który ma jasno sprecyzowany cel. Wygrana za wszelką cenę. Jak na razie idzie mu świetnie choć pewnie większość widzów nie darzy go sympatią. Wydaje mi się, że Kuba jest faworytem jury. Co prawda ma ogromną szansę na wygraną, bo ma świetne i innowacyjne pomysły do tego duże doświadczenie więc wszystko co robi jest genialne.

kuba

Aj zapomniałabym o Maćku. Jest to równie niezdecydowana jak i pozytywna postać w tym programie. Zawsze jak jest jakiś wątek z Maćkiem buzia uśmiecha mi się od ucha do ucha. I te jego miny.

miny

Jak już na wstępie przyznałam, program podoba mi się. Z amerykańskiej wersji oglądałam tylko kilka odcinków więc nie mam co porównywać. Czekam na finał i dalsze losy uczestników. Myślę, że wszyscy mają przed sobą świetlistą karierę.

uczestnicy

A Ty oglądasz Project Runway?

Edit: Kuba wygrał!!

 • Również oglądałam PR. Przyznam, że od samego początku kibicowałam Lili. Jednak jej kolekcja bardzo mnie rozczarowała.

  • Trochę się pogubiła i zatraciła swój styl. Szkoda, bardzo szkoda.

 • Nie oglądam Project Runaway, ale moja dziewczyna była zawiedziona wygraną Kuby. 🙂

 • Oglądam, a raczej oglądałam, bo wczoraj był finał 😉 Chciałam żeby wygrał Maciek, bo Kuba był trochę zarozumiały, chociaż tworzył piękne projekty 🙂 A zaprojektowaną przez Maćka spódnicę i bluzkę widziałam ostatnio w Simple 🙂

 • Czasem obejrzę, ale bardziej przez przypadek. Niezbyt przypadł mi do gustu ten program, wszystko wydaje mi się bardzo naciągane, jak większość tego typu show. Lubię modę użytkową, nie tą z wybiegów, która często jest totalnie odjechana.

 • Oglądałem ten program dla totalnej rozrywki. Kibicuję Lilianie i Maćkowi. Jakub tak mnie irytuje, że niekoniecznie życzę mu wygranej.

 • Nie mam telewizji od dłuższego czasu, ale zrobiłam wyjątek. Co tydzień oglądam PR na playerze TVN. Ciekawe projekty, osoby, które znają się na rzeczy. Dla porównania obejrzałam kilka zagranicznych odcinków i powiem szczerze, że projekty naszej trójki są jedne z najlepszych.

 • Nie oglądam – chyba głównym powodem jest to, że nie mam telewizora…;) Ale nawet gdybym go miała to nie wiem czy obejrzałabym Runway, bo od pewnego czasu przestały mi się podobać programy typu show z udziałem zwykłych ludzi. Z jednej strony to fajnie, że coś takiego jest no bo jednak w wielu przypadkach takie programy otworzyły drogę do kariery a z drugiej strony to nie podoba mi się takie upublicznianie wszystkiego, co często ma miejsce…

 • Zdarza mi się złapać na powtórki w soboty. Zdecydowanie najbardziej podobają mi się projekty Jakuba, jest kontrowersyjny taki ma pomysł na siebie w tym programie i pewnie dlatego od samego początku jest osobą zauważalną. Maciek jest taką ciapą, lubię jego postać w tym programie 🙂

 • ja też oglądam,a najlepsze, że nawet mój mąż się wciągnął;) też żałuję właśnie, że trochę mało pokazują samego tworzenia kreacji,ale w sumie muszą wszystko upchać w 40min….ja mam wciąż niedosyt po tym programie:)

 • Oglądam i uwielbiam, jak dla mnie to najlepszy program spośród tych wszystkich rozrywkowych 🙂 Maćka i Kubę lubię najbardziej 🙂 Za Lilianą nie przepadam 😉 Szkoda że za chwilę koniec…