Wyzwanie blogowe (dzień 2) – Dlaczego bloguję

dlaczego bloguję

Drugi dzień wyzwania i tym samym drugi ważny temat.

Dlaczego bloguję?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo prosta a jednocześnie skłoniła mnie do refleksji czy to co robię ma jakikolwiek sens.

Bloguję, bo lubię pisać ale jeszcze bardziej lubię czytać. Dowiadywać się o różnych interesujących mnie rzeczach, zgłębiać swoją wiedzę i swoje hobby a później dzielić się tym z kimś kto tak samo jest zakręcony na tym punkcie.

Po za tym pisanie sprawia mi ogromną frajdę i pomaga w ciągłym doskonaleniu języka polskiego, którego po liceum niestety nie mam jak szlifować i doskonalić. Wiecie kiedyś pisało się wypracowania, rozprawki a czasami nawet wiersze a teraz pozapominało się, że istnieje coś takiego jak akapit i zdania wielokrotnie złożone (których często używam). Nie oszukujmy się pisanie po polsku (nawet będąc Polakiem) nie jest takie proste! A już w ogóle proste pisanie jest wyczynem największym na świecie. Dlatego wszyscy, którzy to potrafią są obdarzeni magicznym darem od losu.

Muszę wspomnieć o tym, że blogowanie jest odskocznią od codziennych obowiązków. Mogę usiąść w spokoju na balkonie i zająć się tym co sprawia mi największą radość. Pisanie dla kogoś kto jest po drugiej stronie monitora i czyta to co udało mi się skleić w całość i do tego komentuje to jest właśnie kwintesencja blogowania.

Uwielbiam społeczność blogową. Wiem, że jak mam słaby dzień zawsze ktoś z Was poprawi mi humor. Mimo, że jestem początkującą blogerką, bo blog istnieje od marca, to poznałam już sporą część z Was z czego bardzo się cieszę.

Podsumowując, nie zamieniłabym tego zajęcia na żadne inne na świecie. Myślę, że każdy bloger uważa tak samo. Zgadza się? 

 

 • maledine happy

  Świetny post ! Zapraszam do mnie http://happymaledine.blogspot.com/ 😉

 • http://sosnowa11.blogspot.com Sosnowa 11

  Masz rację, że proste pisanie to wyższa szkoła jazdy. Moje mistrzynie – Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Agnieszka Osiecka w kilku słowach potrafiły zawrzeć taki ogrom znaczenia!

 • http://www.niemieckasofa.pl Aleksandra z Niemieckiej Sofy

  Miło czyta się Twoje wpisy :)
  Masz rację, szkoła to ostatni moment, kiedy możemy poćwiczyć pisanie. Potem zanika to coraz bardziej. Zwłaszcza że już nikt nie pisze listów…

 • http://trysiu.blogspot.com Trysiu

  Pasja przede wszystkim. Mi tak samo pisanie sprawia olbrzymią przyjemność. Jak najbardziej zgadzam się, że blogowanie jest odskocznią od codziennych obowiązków. Oby tak dalej. :)

 • Nat

  Tak trzymaj Pati :*

 • http://blog.decorre.pl/ Decorre Masa Solna

  podziwiam osoby, które tak fajnie piszą i które czyta się z wielka przyjemnością :) nie przestawaj bo świetnie Ci to wychodzi…
  pozdrawiam :)